Poznejte výhody monitoringu FVE

Inovativní technologie Tigo Energy Vám ušetří náklady i starosti

Chytré přídavné moduly šité na míru

Moduly Maximizer společnosti Tigo Energy patří mezi nejvíce efektivní a flexibilní chytré komponenty pro minimalizaci ztrát při provozu FVE – tzv. solar optimizery. Řešení Tigo je ideální pro efektivní údržbu již běžících FVE instalací a zároveň použitelné i pro nové instalace. Díky panelům monitorovaným přes chytré moduly můžete efektivnost provozu Vaší instalace zvýšit i o více než 20% a zároveň eliminovat bezpečnostní rizika (funkce PV-Safe) a zlepšit ovládání Vaší výrobny.

 Prohlédněte si dokumentaci Tigo Energy Maximizer (EN)

moduly-site-na-miru
datova-sberna-brana

Brána pro sběr dat

Sběr dat a distribuci optimalizačních algoritmů z jednotlivých modulů Maximizer provádí bezdrátově komunikační brána (GW – Gateway). Jednotlivé brány jsou na elektrárně umístěny tak, aby umožňovaly sběr a zasílání dat o všech všechny fotovoltaických panelech na elektrárně. Všechny brány jsou přes sběrnici napojeny na řídící jednotku.

 Prohlédněte si dokumentaci Tigo Energy Gateway (EN)

Řídicí jednotka FVE

Jednotka MMU řídí komunikaci mezi chytrými moduly a centrálním portálem. Spravuje data získaná přes bránu z modulů Maximizer v reálném čase a odesílá informace na vzdálený server, kde pak následně můžete celý systém monitorovat a řídit. Díky možnosti vzdáleného odesílání dat nejste omezeni umístěním FVE, zároveň je možno monitoring dle potřeby doladit pouhou změnou algoritmu.

 Prohlédněte si dokumentaci Tigo Energy MMU (EN)

ridici-jednotka-fve
desktopova-mobilni-aplikace

Desktopová i mobilní aplikace pro přehledný monitoring

Monitorovací systém Tigo Energy umožnuje kompletní správu celé vaši FVE. Až do úrovně jednotlivých fotovoltaických panelů máte aktuální přehled nad jednotlivými FV elektrárnami, jejich výkonem a funkčností. Můžete provádět analýzu výroby energie i stavu jednotlivých panelů a nastavit odesílání upozornění.

 Prohlédněte si dokument o možnostech monitorování FVE (EN)
 Ukázka monitorování HSF v reálném čase (pouze pro prohlížení)
 Ukázka monitorování Libchavy v reálném čase (pouze pro prohlížení)

Funkce PV-Safe pro maximální bezpečnost

Jedinečná technologie PV-Safe výrazně zvyšuje bezpečnost na solárních zařízeních. Tato technologie je použita ve všech chytrých modulech značky Tigo Energy. Funkce PV-Safe umožnuje automaticky detekovat potencionální rizikové stavy a následně z pole eliminovat nebezpečné stejnosměrné napětí. PV-Safe navíc může být aktivována i dálkově.

 Prohlédněte si dokument o bezpečnostních přínosech (EN)
 Prohlédněte si dokument o monitorování rizik bezpečnosti FVE (EN)

funkce-pv-safe

Objednejte si nezávazně audit FVE ještě dnes

Pro všechny, kteří chtějí být ve wattě

Chcete-li minimalizovat opotřebení vaší FVE a získat výhody chytrého monitorovacího systému, je vhodné nejprve provést pečlivý audit. Objednejte si technický audit ještě dnes.

Spokojení majitelé FVE s naším chytrým monitoringem

Přidejte se mezi naše spokojené zákazníky

Petr Neudek
Březina u Zlína
Nasazení systému Tigo na moji elektrárnu přineslo okamžité zlepšení činnosti elektrárny minimálně o 23%. Navíc jsem získal jasný přehled o tom, co se na elektrárně děje. S přínosy systému jsem maximálně spokojen.
Ing. Jan Hasík
HSF system a.s.
Chytrý monitorovací systém Tigo pomohl optimalizovat chod naší FV elektrárny, zlepšil její činnost a zároveň pomohl identifikovat nezapojené stringy, chybně zapojený string a vadné panely.

Naše certifikáty